Serdecznie zapraszamy wydawców czasopism oraz książek naukowych do udostępniania publikacji w Bibliotece Nauki.
Naszym celem jest zwiększenie widoczności i łatwości wyszukiwania polskich publikacji naukowych, a co za tym idzie umożliwienie dotarcia przez wydawców do nowych czytelników i autorów. Współpraca z nami jest nieodpłatna i niewyłączna. Może dotyczyć zarówno numerów aktualnych, jak i archiwalnych.
W Bibliotece Nauki udostępniamy już ponad 1500 tytułów polskich czasopism, co przekłada się na kilkaset tysięcy artykułów naukowych. Jesteśmy bardzo dobrze widoczni w Internecie. Zasoby platformy są nie tylko indeksowane przez wyszukiwarki, ale też łatwe do pobrania przez ogólnodostępne API. Dla wielu użytkowników serwisy ICM UW, w tym Biblioteka Nauki, stanowią domyślne miejsce poszukiwań treści naukowych.
Platforma umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych:
- AGRO (czasopisma z zakresu nauk przyrodniczych i rolniczych)
- BazTech (czasopisma z zakresu nauk technicznych, nauk ścisłych i ochrony środowiska)
- CEJSH (czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych)
- DML-PL (czasopisma z zakresu nauk matematycznych)
- PSJD (czasopisma z zakresu nauk fizycznych i chemicznych oraz obszaru nauk medycznych, farmaceutycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej).
Publikacje są udostępniane w Bibliotece Nauki na podstawie umów zawartych przez wydawców z ICM UW. Umowy są obustronnie nieodpłatne i niewyłączne, nie ograniczają więc wydawców w możliwościach udostępniania treści również w innych miejscach w Internecie.
Przedstawiciele wydawców współpracujących z ICM otrzymują konta użytkowników z dostępem do profilu swojego wydawnictwa. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do aplikacji do zarządzania zasobami Biblioteki Nauki. Umożliwia ona automatyzację wprowadzania metadanych (np. przez ich import z systemów takich jak OJS) oraz ułatwia raportowanie pracy (np. poprzez pobieranie odpowiednich statystyk czy raportów).
Dla nowych i obecnych użytkowników prowadzone są nieodpłatne szkolenia z technicznych, organizacyjnych i prawnych aspektów otwartego dostępu do treści. Oferujemy wsparcie techniczne przy wprowadzaniu i edycji danych oraz wsparcie prawne w zakresie wykorzystania wolnych licencji.
W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt: lp.ik1731634303uanak1731634303etoil1731634303bib@y1731634303cwady1731634303w1731634303